  • CDR31BX153AKUP\M1500
CDR31BX153AKUP\M1500
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX153AKUP\M1500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BX153AKUP\M1500
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX153AKUP\M1500
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm