  • CDR32BP102BFURAP
CDR32BP102BFURAP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP102BFURAP
HK JDW NO:
877-CDR32BP102BFURAP
Datasheet:
CDR32BP102BFURAP
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP102BFURAP
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1000pF
  • Depth
    1.6mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)