  • CDR32BP121BFZSAT
CDR32BP121BFZSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP121BFZSAT
HK JDW NO:
877-CDR32BP121BFZSAT
Datasheet:
CDR32BP121BFZSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 120pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP121BFZSAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm