  • CDR32BP131BFWSAR
CDR32BP131BFWSAR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP131BFWSAR
HK JDW NO:
877-CDR32BP131BFWSAR
Datasheet:
CDR32BP131BFWSAR
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 130pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP131BFWSAR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    130pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm