  • CDR32BP182AJSM
CDR32BP182AJSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP182AJSM
HK JDW NO:
417-CDR32BP182AJSM
Purchasing and Inquiry
CDR32BP182AJSM Overview
Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.The product is packaged in a 1206 case.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CDR32BP182AJSM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP182AJSM Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP182AJSM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP182AJSM
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm