  • CDR32BP182AJUP
CDR32BP182AJUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP182AJUP
HK JDW NO:
417-CDR32BP182AJUP
Package:
1206
Datasheet:
CDR32BP182AJUP
Purchasing and Inquiry
CDR32BP182AJUP Overview
It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C.There are no cases included with the product.Rated DC is 50V for this electrical part.
CDR32BP182AJUP Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP182AJUP Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP182AJUP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP182AJUP
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm