  • CDR32BP561BFZSAC
CDR32BP561BFZSAC
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP561BFZSAC
HK JDW NO:
877-CDR32BP561BFZSAC
Datasheet:
CDR32BP561BFZSAC
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 560pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP561BFZSAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    560pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm