  • CDR32BP5R6BDWS
CDR32BP5R6BDWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP5R6BDWS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP5R6BDWS
Datasheet:
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP5R6BDWS
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
    Yes
  • Positive Tolerance
    8.93%
  • Negative Tolerance
    8.93%
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm