  • CDR32BP7R5BCZSAC
CDR32BP7R5BCZSAC
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP7R5BCZSAC
HK JDW NO:
877-CDR32BP7R5BCZSAC
Datasheet:
CDR32BP7R5BCZSAC
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 7.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP7R5BCZSAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    7.5pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm