  • CDR32BX223AMWR
CDR32BX223AMWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BX223AMWR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BX223AMWR
Package:
1206
Datasheet:
CDR32BX223AMWR
Description:
22nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BX223AMWR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm