  • CDR33BP332AJMP
CDR33BP332AJMP
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BP332AJMP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR33BP332AJMP
Package:
1210
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BP332AJMP
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/9
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm