  • CDR33BX104AKMP
CDR33BX104AKMP
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BX104AKMP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR33BX104AKMP
Package:
1210
Datasheet:
CDR33BX104AKMP
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BX104AKMP
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/9
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm