  • CDR33BX273BKNR\W
CDR33BX273BKNR\W
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BX273BKNR\W
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR33BX273BKNR\W
Package:
1210
Datasheet:
Description:
27nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BX273BKNR\W
    Select All
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF