  • CDR34BP103AFMPAJ
CDR34BP103AFMPAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP103AFMPAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR34BP103AFMPAJ
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CDR34BP103AFMPAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR34 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP103AFMPAJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR34
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm