  • CDR34BP103AFWSAT
CDR34BP103AFWSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP103AFWSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR34BP103AFWSAT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CDR34BP103AFWSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR34 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP103AFWSAT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR34
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Depth
    3.2mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm