  • CDR34BP272BKNR
CDR34BP272BKNR
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP272BKNR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR34BP272BKNR
Datasheet:
CDR34BP272BKNR
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP272BKNR
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/10
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.5mm