  • CDR34BX473BKYRAT
CDR34BX473BKYRAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BX473BKYRAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR34BX473BKYRAT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CDR34BX473BKYRAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR34 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BX473BKYRAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR34
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Depth
    3.2mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm