  • CDR35BP123AFWM
CDR35BP123AFWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP123AFWM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR35BP123AFWM
Package:
1825
Datasheet:
Description:
12nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP123AFWM
    Select All
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness
    1.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.4mm