  • CDR35BP223AKZSAJ
CDR35BP223AKZSAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP223AKZSAJ
HK JDW NO:
877-CDR35BP223AKZSAJ
Datasheet:
CDR35BP223AKZSAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP223AKZSAJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm