  • CDR35BX474AKSP\M1K
CDR35BX474AKSP\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX474AKSP\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR35BX474AKSP\M1K
Package:
1825
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX474AKSP\M1K
    1825
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm