  • CDR35BX823BKWS
CDR35BX823BKWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX823BKWS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR35BX823BKWS
Package:
1825
Datasheet:
CDR35BX823BKWS
Description:
82nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX823BKWS
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness
    1.5mm