  • CDRH2D18/HPNP-4R7NC
CDRH2D18/HPNP-4R7NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH2D18/HPNP-4R7NC
HK JDW NO:
738-CDRH2D18/HPNP-4R7NC
Package:
Nonstandard
Description:
Fixed Inductors 4.7uH 630mA
Step5Bar-code shipping tag
CDRH2D18/HPNP-4R7NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH2D18/HP
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1212
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm