  • CDRH74NP-100MC-B
CDRH74NP-100MC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH74NP-100MC-B
HK JDW NO:
738-CDRH74NP-100MC-B
Datasheet:
CDRH74NP-100MC-B
Description:
FIXED IND 10UH 1.84A 49 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH74NP-100MC-B
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH74
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.5mm
  • Current Rating
    1.84A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm Max
  • Max DC Current
    1.84A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Current
    1.84A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm