  • CDS4004803
CDS4004803
advertisement
Manufacturer No:
CDS4004803
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CDS4004803
Package:
21-DIP Module
Datasheet:
CDS4004803
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDS4004803
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    21-DIP Module
  • Weight
    179.999996g
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C With Derating
  • Series
    CDS (400W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    21
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    330W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    100A
  • Output Power
    400W
  • Current - Output 1
    100A
  • Total Power Output-Max
    330W
  • Height
    12.7mm