  • CDV30FK821FO3
CDV30FK821FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK821FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK821FO3
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FK821FO3
Description:
CDV30 Series 820pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK821FO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CDV30
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7827
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm