  • CDZVT2R8.2B
CDZVT2R8.2B
advertisement
Manufacturer No:
CDZVT2R8.2B
HK JDW NO:
687-CDZVT2R8.2B
Description:
ZENER DIODE 30Ohm 8.2V 500nA @ 5V 150°C 100mW 2 Terminations ZENER 2-SMD, Flat Lead
Quantity:
In Stock : 56
Step5Bar-code shipping tag
CDZVT2R8.2B
  • Operating Temperature
    150°C
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 5V
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    8.2V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V
  • Zener Voltage
    8.2V
  • Voltage Tol-Max
    2.08%
  • Working Test Current
    5mA