  • CENB1010A1803B01
CENB1010A1803B01
advertisement
Manufacturer No:
CENB1010A1803B01
HK JDW NO:
732-CENB1010A1803B01
Package:
Datasheet:
CENB1010A1803B01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
Step5Bar-code shipping tag
CENB1010A1803B01
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    CENB1010 (10W)
  • Size / Dimension
    3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Number of Outputs
    1
    Level V
  • Max Output Current
    670mA
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    670mA
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    18V
  • Current - Output 1
    670mA
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    38.1mm
  • Length
    83.058mm
  • Width
    46.99mm