  • CENB1020A1203N01
CENB1020A1203N01
advertisement
Manufacturer No:
CENB1020A1203N01
HK JDW NO:
732-CENB1020A1203N01
Package:
Datasheet:
CENB1020A1203N01
Description:
Desktop AC Adapters Desktop/C8 Shaver 12Vdc, 18W, Level V
Step5Bar-code shipping tag
CENB1020A1203N01
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    CENB1020 (20W)
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Number of Outputs
    1
    Level V
  • Max Output Current
    1.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Current - Output 1
    1.5A
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    32.258mm
  • Length
    84.074mm
  • Width
    46.99mm