  • CENB1030A1203C01
CENB1030A1203C01
advertisement
Manufacturer No:
CENB1030A1203C01
HK JDW NO:
732-CENB1030A1203C01
Package:
Datasheet:
CENB1030A1203C01
Description:
Wall Mount AC Adapters Wall NA/JP Change 12Vdc, 30W, Level V
Step5Bar-code shipping tag
CENB1030A1203C01
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    CENB1030 (30W)
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.17W x 1.32 H 96.0mmx55.0mmx33.6mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
    Level V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    4.7' 1.45m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    33.528mm
  • Length
    96.012mm
  • Width
    55.118mm