  • CENB1060A1202N01
CENB1060A1202N01
advertisement
Manufacturer No:
CENB1060A1202N01
HK JDW NO:
732-CENB1060A1202N01
Package:
Datasheet:
CENB1060A1202N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Step5Bar-code shipping tag
CENB1060A1202N01
  • Weight
    0.882lb 400.07g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2007
  • Series
    CENB1060 (60W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.67W x 1.28 H 108.0mmx67.7mmx32.5mm
  • Power (Watts)
    60W
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    4.7' 1.45m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max