  • CES48150-4-V
CES48150-4-V
advertisement
Manufacturer No:
CES48150-4-V
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CES48150-4-V
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
CES48150-4-V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CES48150-4-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    60W
  • Current - Output 1
    4A
  • Height
    8.382mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    22.76mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Weight
    28.349523g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CES (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx0.90W x 0.33 H 57.9mmx22.8mmx8.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W