  • CFM06S033
CFM06S033
advertisement
Manufacturer No:
CFM06S033
HK JDW NO:
136-CFM06S033
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
CFM06S033
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFM06S033
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM06S033.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    CFM06S (6W)
  • Size / Dimension
    1.56Lx0.76W x 0.72 H 39.5mmx19.4mmx18.3mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, D-Mark, FCC
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    ±1%
  • Load Regulation
    ±6%