  • CFM12S120
CFM12S120
advertisement
Manufacturer No:
CFM12S120
HK JDW NO:
136-CFM12S120
Package:
Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 12W
Step5Bar-code shipping tag
CFM12S120
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM12S120.
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C With Derating
  • Series
    CFM12S (12W)
  • Size / Dimension
    1.50Lx1.00W x 0.76 H 38.1mmx25.4mmx19.2mm
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, Nemko
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%