  • CFM14JA12K0
CFM14JA12K0
advertisement
Manufacturer No:
CFM14JA12K0
HK JDW NO:
762-CFM14JA12K0
Package:
Axial
Datasheet:
CFM14JA12K0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFM14JA12K0
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFM
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -500ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    1.7mm