  • CFM2003S-P
CFM2003S-P
advertisement
Manufacturer No:
CFM2003S-P
HK JDW NO:
136-CFM2003S-P
Package:
Module
Datasheet:
CFM2003S-P
Description:
Switching Power Supplies AC-DC Module, 20W 85-264VACin, 15Vout
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFM2003S-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    99.999994g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM20 (20W)
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.00W x 1.00 H 88.9mmx50.8mmx25.4mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    21W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Current - Output 1
    1.4A
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    25.4mm