  • CFM21M090
CFM21M090
advertisement
Manufacturer No:
CFM21M090
HK JDW NO:
136-CFM21M090
Package:
Module
Datasheet:
CFM21M090
Description:
AC/DC CONVERTER 9V 21W
Step5Bar-code shipping tag
CFM21M090
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM21M090.
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM21M (20W
  • Size / Dimension
    2.38Lx1.60W x 0.79 H 60.5mmx40.6mmx20.1mm
  • Feature
    Universal Input
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    21W
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    2.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%