  • CFM40S150-P
CFM40S150-P
advertisement
Manufacturer No:
CFM40S150-P
HK JDW NO:
136-CFM40S150-P
Package:
Module
Datasheet:
CFM40S150-P
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Step5Bar-code shipping tag
CFM40S150-P
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM40S (40W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.27 H 101.6mmx50.8mmx32.4mm
  • Feature
    Universal Input
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    2.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%