  • CFM41S120
CFM41S120
advertisement
Manufacturer No:
CFM41S120
HK JDW NO:
136-CFM41S120
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
CFM41S120
Description:
AC-DC 40W OPEN FRAME PCB
Step5Bar-code shipping tag
CFM41S120
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM41S120.
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CFM41S (40W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx2.00W x 1.01 H 50.8mmx50.8mmx25.6mm
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO, FCC
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    3.34A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%