  • CFM60S033-P
CFM60S033-P
advertisement
Manufacturer No:
CFM60S033-P
HK JDW NO:
136-CFM60S033-P
Package:
Module
Datasheet:
CFM60S033-P
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 26W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFM60S033-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM60S (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.27 H 101.6mmx50.8mmx32.4mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    26W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, TUV
  • Efficiency
    72%
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%