  • CFM60S480-P
CFM60S480-P
advertisement
Manufacturer No:
CFM60S480-P
HK JDW NO:
136-CFM60S480-P
Datasheet:
CFM60S480-P
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 60W
Step5Bar-code shipping tag
CFM60S480-P
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM60S (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.27 H 101.6mmx50.8mmx32.4mm
  • Power (Watts)
    60W
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%