  • CFM61S120 PL
CFM61S120 PL
advertisement
Manufacturer No:
CFM61S120 PL
HK JDW NO:
136-CFM61S120 PL
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 60W
Step5Bar-code shipping tag
CFM61S120 PL
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM61S (60W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx2.00W x 1.35 H 50.8mmx50.8mmx34.2mm
  • Feature
    Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, Nemko
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%