  • CFM61S240-E PL
CFM61S240-E PL
advertisement
Manufacturer No:
CFM61S240-E PL
HK JDW NO:
136-CFM61S240-E PL
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Step5Bar-code shipping tag
CFM61S240-E PL
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM61S (60W)
  • Size / Dimension
    2.14Lx2.14W x 1.41 H 54.3mmx54.3mmx35.8mm
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, Nemko
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%