  • CFR-25JR-52-4K7
CFR-25JR-52-4K7
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JR-52-4K7
HK JDW NO:
898-CFR-25JR-52-4K7
Datasheet:
CFR-25JR-52-4K7
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 12076
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JR-52-4K7
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    550 μm
  • Diameter
    2.4mm