  • CFR-50JB-52-47K
CFR-50JB-52-47K
advertisement
Manufacturer No:
CFR-50JB-52-47K
HK JDW NO:
898-CFR-50JB-52-47K
Datasheet:
CFR-50JB-52-47K
Description:
47kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 4687
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFR-50JB-52-47K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CFR
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW