  • CFR25SJT-52-8M2
CFR25SJT-52-8M2
advertisement
Manufacturer No:
CFR25SJT-52-8M2
HK JDW NO:
898-CFR25SJT-52-8M2
Datasheet:
CFR25SJT-52-8M2
Description:
FIXED RESISTOR, 8.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR25SJT-52-8M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -1500ppm/°C
  • Resistance
    8.2MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm