  • CFR50SJT-52-3K9
CFR50SJT-52-3K9
advertisement
Manufacturer No:
CFR50SJT-52-3K9
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR50SJT-52-3K9
Datasheet:
CFR50SJT-52-3K9
Description:
FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR50SJT-52-3K9
    Select All
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.55 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W