  • CG333U050X5L
CG333U050X5L
advertisement
Manufacturer No:
CG333U050X5L
HK JDW NO:
512-CG333U050X5L
Package:
Datasheet:
Description:
33mF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
CG333U050X5L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2005
  • Capacitance
    33mF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Diameter
    76.2mm
  • Height
    142.88mm