  • CGA2B2X5R1H222M050BA
CGA2B2X5R1H222M050BA
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B2X5R1H222M050BA
HK JDW NO:
769-CGA2B2X5R1H222M050BA
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CGA 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7258
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B2X5R1H222M050BA
    CERAMIC
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm