  • CGA2B2X8R1E682K050BE
CGA2B2X8R1E682K050BE
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B2X8R1E682K050BE
HK JDW NO:
769-CGA2B2X8R1E682K050BE
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CGA 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 14433
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B2X8R1E682K050BE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm