  • CGA2B3X8R1C473K050BD
CGA2B3X8R1C473K050BD
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B3X8R1C473K050BD
HK JDW NO:
769-CGA2B3X8R1C473K050BD
Description:
CGA 0.047μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 2570
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B3X8R1C473K050BD
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm